Windsurf Eğitim Kampı
Tarih: 19 / Nisan / 2017

Windsurf denge ve beden kontrolünün odak noktası olduğu bir sporudur. Bilindiğinin aksine kas gücüyle yapılan bir spor değildir. Yediden yetmişe yüzme bilen herkes tarafından yapılabilinir. (ancak sistemimiz gereği biz 14 yaş ve üzeri kursiyer kabul ediyoruz) Windsurf ilk olarak 1968'te ABD'nin Kaliforniya eyaletinde yapılmaya başlanmış ve günümüze kadar gelişerek gelmiştir. Ülkemizin rüzgar alan birçok kıyı şeridinde yapılabilmektedir.

 

Windsurf kendi kendine öğrenilmesi çok zor bir spor dalıdır. Ekipman ve doğru tekniklerin bir eğitmen tarafından öğretilmesi, bu sporda sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmeniz için çok önemlidir. Yanlış öğrenilen bir hamle ileride reflekse dönüşebilir ve ileri aşamalarda düzeltme konusunda sizi zorlayabilir. Windsurf yaparken dengenin iyi kurulması ile iyi bir performansa erişmek mümkündür. Bu dengenin temelinde tabiatın aerodinamik ve hidrodinamik esasları yatmaktadır. Havanın ve suyun yapısal ilişkisini ve bu ilişkiyi oluşturan temel teorileri öğrenmek hayatta karşılaştığımız olaylara karşı bakış açımızın ve doğal refleksimizin gelişimine de katkıda bulunacaktır.

 

Program Tarihi ve Detayları

15 Haziran – 20 Haziran 2017 Tarih aralığında gerçekleşecektir. Katılım yaş aralığı 07-55 yaştır. Program'a Kemerlihan Deluxe Hotel ev sahipliği yapacak Olup, eğitim Alaçatı Active WindSurf Okulu Tarafından Verilecektir.. Fiyat Listesi ve Ödeme Koşulları ile alakalı +90 232 716 91 94 Numaralı telefonumuzu arayarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

Beginner Eğitimi Hakkında

Başlangıç eğitimi olarak da anılan 'Beginner Kursu' ile, Windsurf sporu ile ilk defa tanışacakların bu sporu başlangıç seviyesinde icra edebilecek seviyeye gelmeleri hedeflenmektedir. Bu eğitimden sonuç alınabilmesi her eğitimde olduğu gibi öğrenciye bağlı olmasına rağmen, biraz gayret ve istekle birçok kişi sonuç alabilmektedir.

 

Kursiyerlerin bu sporu yapabilecek düzeyde sağlıklı olması ve yüzme bilmesi yeterlidir. 7 yaş üstü, sağlıklı ve yüzme bilen herkes kurslarımıza katılabilir. Beginner Kursunun, 1 günlük Temel eğitimden farkı, teorik ve pratik eğitim süresinin çok daha uzun olması, ilerleme ile birlikte öğretilecek temel hareketler ve teknikler, en önemlisi ise pratik olanığının çok daha uzun olmasıdır ki; gelişim için pratik çalışma çok önemlidir. 1 günlük Temel Eğitim daha çok tanışma ve deneme mahiyetindedir.

 

Beginner Eğitim Programı

* Windsurf Malzemeleri, Parkur ve Rüzgar Bilgisi, Denge ve Koordinasyon, Simulatörde Öğretim, Yelken Çekme, Rüzgar Altı ve Üstü Dönüşler, Geçiş Üstünlükleri, Beachstart

 

Kursa Dahil Olanlar

* Teorik ve Pratik eğitimler, Ekipman Kullanımı, Eğitim Sertifikası,5  gece YP Konaklama, Plaj - Otel transferleri, Öğle Yemekleri (5 gün), KDV

 

Kursa Dahil Olmayanlar

* Plaj ve otelde alınacak içecekler. Extra harcamalar, Tsort - Şapka ve hediyelikler.